Kategóriák

paypal

MPL_logo_miniPostaPont_logo_miniMOL_logo_mini

Óvja környezetét, kérjen újrahasznosított csomagolást!

Művész adatlap

Művész neve: Katona Nándor
Születési idő: 1864
Születési hely: Szepesófalu
Halálozási idő: 1932
Halálozási hely: Budapest
Alkotásainak száma: 1  db

A művész munkásságát bemutató publikációk:

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő. Eleinte a Felvidéken gróf Mednyánszky László oktatta, pártfogolta, de ő később ellentétbe került mesterével. Így Budapesten és Párizsban folytatta tanulmányait. Az 1890-es évektől kezdve felvidéki hegyes, fenyőerdős képekkel vett részt a Műcsarnok kiállításain. Tájképein a hangulati elem uralkodik. Itthon és külföldön számos díjat nyert. 1901-be a Műbarátok Köre, 1921-ben a Nemzeti Szalon rendezett kollektív kiállítást munkáiból. 1932-ben a Műcsarnok emlékkiállítást rendezett alkotásaiból. Több műve a Magyar Nemzeti Galéria tulajdona. "Hóolvadás" és "Eső és szélvihar" című képei a főváros tulajdonába kerültek. Hagyatékában mintegy 2400 tanulmány volt. (ML, Éber, L-VMK)

Magyar festők és grafikusok adattára

Először Mednyánszky Lászlótól, később Budapesten és Párizsban tanult. A Műcsarnok kiállításain az 1890-es évek végétől vett részt hegyes, fenyőerdős felvidéki tájakat ábrázoló festményeivel. Hangulati elemekkel telített képeivel számos díjat nyert itthon és külföldön is. 1901-ben a Műbarátok Köre, 1922-ben a Nemzeti Szalon rendezett nagyszabású kiállítást műveiből. 1932-ben hagyatéki kiállítása volt a Műcsarnokban. Számos képét őrzi a Magyar Nemzeti Galéria. - ML

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve

Festő. A Felvidéken gróf Mednyánszky Lászlótól, azután Budapesten és Párizsban tanult. Az 1890-es évektől kezdve felvidéki hegyes, fenyőerdős képekkel vett részt a Műcsarnok kiállításain. Tájképein a hangulati elem uralkodik. Itthon és külföldön számos díjat nyert. 1901-ben a Műbarátok Köre, 1921-ben a Nemzeti Szalon rendezett kollektív kiállítást műveiből. 1932-ben a Műcsarnok emlékkiállítást rendezett alkotásaiból. Több műve a MNG tulajdona. Hagyatékában mintegy 2400 tanulmány volt. (ML, Éber)

Művészeti lexikon I-IV.

Festő. Először Mednyánszky Lászlótól, később Bp.-en és Párizsban tanult. A Műcsarnok kiállításain az 1890-es évek végétől vett részt hegyes, fenyőerdős felvidéki tájakat ábrázoló festményeivel. Hangulati elemekkel telített képeivel számos díjat nyert itthon és külföldön is. 1901-ben a Műbarátok Köre, 1921-ben a Nemzeti Szalon rendezett kollektív kiállítást műveiből. 1932-ben hagyatéki kiállítása volt a Műcsarnokban. Számos képét őrzi a Nemz. Gal.

Művészeti lexikon I-II.

Festő. A felvidéken Mednyánszkytól, azután Budapesten és Párisban tanult s a kilencvenes évektől kezdve felvidéki hegyes, fenyőerdős képekkel vett részt a Műcsarnok kiállításain. Tájképein a hangulati elem az uralkodó.