A művész munkásságát bemutató publikációk:
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő. A budapesti Iparművészeti Iskolában kezdte művészeti tanulmányait, majd gr. Mednyánszky László irányításával fejlesztette tovább kiváló tehetségét. Mesterének hatására főként hangulatos felvidéki, tátraaljai erdős, hegyes vidékeket festett. Ritkán figurális alkotások is kerültek ki a keze alól. Sz. sokat tartózkodott a Felvidéken, a Tátra zord és mégis lenyűgöző környezetében, s nagy odaadással örökítette meg e vidék varázslatos hangulatát. Több európai országban járt tanulmányúton. 1906-tól szerepelt a budapesti Műcsarnokban és vidéki városokban. Munkái megtalálhatók magyarországi közgyűjteményekben, több felvidéki múzeumban, itthoni és külföldi magángyűjteményekben. Egy tájképe a főváros tulajdonába került. (Éber, LK, LÁ, Uj Idők Lexikona)
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve
Festő. Budapesten az Iparművészeti Iskolában, majd Mednyánszky Lászlónál tanult. Mesterének hatására főleg hangulatos tájképeket festett. 1906-tól állított ki a Műcsarnokban. (Éber)
Magyar festők és grafikusok adattára
Budapesten az Iparművészeti Iskolán, majd Mednyánszky Lászlótól tanult. Mesterének hatására főleg hangulatos tájképeket festett. 1906-tól állított ki a Műcsarnokban. - ML
Művészeti lexikon I-IV.
Festő. Bp.-en az Iparművészeti Iskolában, majd Mednyánszky Lászlótól tanult. Mesterének hatására főleg hangulatos tájképeket festett. 1906-tól állított ki a Műcsarnokban.
Művészeti lexikon I-II.
Festő. A bpesti iparművészeti iskolában, azután báró Mednyánszky László mellett tanult, kinek hatása alatt főleg hangulatos felsőmagyarországi tájképeket fest. 1906 óta kiállítója a Műcsarnoknak. Egy tájképe a főváros tulajdona.