A művész munkásságát bemutató publikációk:
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Grafikus, tűzzománc-művész. 1963-ban fejezte be tanulmányait a budapesti Képzőművészeti Főiskolán, ahol négy évet a festő-, három évet a grafikaszakon tanult. Az utóbbin Ék Sándor volt a tanára. A főiskolán más kikristályosodott célkitűzése és művészi útja, a sokszorosított grafika (a litográfia, rézkarc) műfajának művelése, amelyet azóta is hűen követ. 1968-tól rendszeresen szerepel kiállításokon. 1968-ban a Dürer teremben volt sikeres tárlata. Művészeti munkásságából kiemelkedik különböző virágokról és fákról készített átszellemített erejű rézkarcai. 1982-től a Kecskeméti Nemzetközi Zománcművészeti Alkotótelepen tevékenykedett, 1991 óta pedig a Nyírbátori Stúdióban dolgozik tűzzománccal. Zománcművészetéért 1988-ban a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjának a díját kapta. Művei több külföldi és magyar múzeumban megtalálhatók (Dürer Múzeum, Nürnberg; Városi Múzeum, Koblenz, stb.). Megbízásokat elsősorban római katolikus templomok részéről kap (stációk, tabernákulum oltár, szószék tűzzománc díszítése, stb.). Ilyen jellegű alkotások díszítik a budapesti pápai nunciatúrát, templomokat (Agyagosszergény, Ikrány, Bükk, Szécsény, Szeged, stb.). (MÉ, Kiállítási Katalógus, KM: MMF-1999/4)
Magyar festők és grafikusok adattára
1962-ben végzett a Képzőművészeti Főiskolán, Ék Sándor irányításával. 1968-ban volt kiállítása a Dürer-Teremben. Azóta is rendszeresen kiállító művész. Munkásságból kiemelkedik virágokról és fákról készített átszellemített erejű rézkarcai. - Irod.: P. Sz. T.: Művész életrajzok. Bp. 1985.
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve
Grafikus, tűzzománcművész. A bp.-i Képzőművészeti Főiskola grafika szakán Ék Sándor volt a tanítómestere. 1968-tól rendszeresen szerepel kiállításokon. 1968-ban a Dürer Teremben volt kiállítása. Munkásságából kiemelkedik virágokról és fákról készített átszellemített erejű rézkarcai. 1982-től a Kecskeméti Nemzetközi Zománcművészeti Alkotótelepén, 1991 óta a Nyírbátori Stúdióban tűzzománccal dolgozik. zománcművészetéért 1988-ban a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjának a díját kapta. Művei több külföldi és magyar múzeumban találhatók. Megbízást elsősorban r. k. templomok részéről kap (stációk, tabernákulum. oltár, szószék tűzzománc díszítése). (MÉ, Kiáll. Kat.)
Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek
1962-ben fejezte be tanulmányait a Képzőművészeti Főiskolán Pap Gyula, Kmetty János, Ék Sándor és Raszler Károly növendékeként. 1963 óta szerepel szakterülete hazai és külföldi rendezvényein, önálló tárlata 1968-ban a Dürer Teremben volt. Több pályázati és kiállítási díj nyertese. - Portrékat, virágábrázolásokat tartalmazó litográfiáinak és rézkarcainak legfőbb erénye a humánummal telített emberábrázolás, illetve a pontosan rajzolt, de céltudatos rendbe szedett külső világ tükrözése.