Kategóriák

paypal

MPL_logo_miniPostaPont_logo_miniMOL_logo_mini

Óvja környezetét, kérjen újrahasznosított csomagolást!

Művész adatlap

Művész neve: Veress Sándor László
Születési idő: 1934
Születési hely: Heves
Alkotásainak száma: 1  db

A művész munkásságát bemutató publikációk:

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő. 1962-ben végzett a Magyar Képzőművészeti Főiskolán. Kmetty János és Domanovszky Endre tanítványa volt. Csoportos (Ernst Múzeum, Budapest Galéria, Kempinski Galéria, Brüsszel, Párizs) és egyéni (Műcsarnok, Barcsay Terem, Vigadó Galéria, Szolnok, Heves) kiállításokon szerepelt. 1986-96 között rendszeresen részt vett a Szegedi Festészeti Triennálékon. Tagja a Magyar Szépmíves Társaságnak. 1969-97 között a Képzőművészeti Főiskolán tanított alakrajzot és festészetet. Főleg alakos kompozíciókat fest. Néhány alkotásán a XVII. századi holland mesterek - elsősorban Adriaen Brouwer - kompozícióit gondolja tovább. A képfelületen néha valós tárgyakat is rögzít. Festészetének sajátossága: erős színvilág, expresszivitás. Szívesen fest olyan témájú kompozíciókat, amelyeken megragadja a mozgás dinamizmusát. Ilyen jellegű képein is mesterien állítja a színeket a jelent szolgálatába. Díjak: Derkovits-ösztöndíj; az FKS kiállítás I. díja; Stúdió-díj; az Ezüstgerely-pályázat fődíja; a szolnoki IV. Képzőművészeti Triennále díja; a szegedi Nyári Tárlat fődíja; a IX. Képzőművészeti Triennále Jász-Kun-Szolnok Megyei Önkormányzatának díja; az V. ker. önkormányzati díja. Műveit őrzi a Magyar Nemzeti Galéria, a szolnoki Damjanich J. Múzeum, a szombathelyi Savaria Múzeum és a kaposvári Rippl-Rónai J. Múzeum. (Sz.P.: Új Műv. 1998/10, Gyulai Gergely adatközlése nyomán)

Magyar festők és grafikusok adattára

1956-1962-ben végzett a Képzőművészeti Főiskolán Kmetty János, Fónyi Géza és Domanovszky Endre növendékeként. Jelenleg ugyanitt tanársegéd. A hatvanas évek óta szerepel a művészeti életben, önálló kiállítása 1976-ban volt a Műcsarnokban. 1967-ben kiállított a Párizsi Ifjúsági Biennálén. 1964-1967-ben a Derkovits-ösztöndíjban részesült. 1966-ban és 1969-ben díjakat nyert a Stúdió rendezvényein. - Expresszív, a festői eszközök kifejezőerejére épített képein főként a hazai táj, valamint csöndéleti, enteriőrt és figurális témák foglalkoztatják. Nagy gondot fordít a fölületek megmunkálására, a képszerkezet színharmóniájának kialakítására. - Irod.: P. Sz. T.: Művész életrajzok. Bp. 1985.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve

Festő. A fővárosi Képzőművészeti Főiskolán Kmetty János, Fónyi Géza és Domanovszky Endre tanítványa volt, később ugyanitt hét évig működött, mint tanársegéd. 1962 óta szerepel hazai és külhoni rendezvényeken. 1967-ben kiállított a párizsi Ifjúsági Biennálén. 1964-1967 k. Derkovits-ösztöndíjban részesült. 1966-ban és 1969-ben díjakat nyert a Stúdió rendezvényein. Dinamikus, erőteljes színek, változatos témaválasztás, oldott képszerkesztés jellemzi műveit. Expresszív, a festői eszközök kifejezőerejére épített alkotásain többnyire a hazai táj, valamint csendéleti, enteriőr és figurális témák foglalkoztatják. Sok műve szerepel különböző közgyűjteményekben. (Műv.: 1976/5, MÉ)

Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek

1962-ben fejezte be főiskolai tanulmányait, mesterei Kmetty János, Domanovszky Endre és Fónyi Géza voltak. Jelenleg a főiskola adjunktusa. A hatvanas évek óta szerepel a művészi életben, gyűjteményes tárlata 1976-ban a Műcsarnokban volt. 1967-ben kiállított a Párizsi Ifjúsági Biennálén. 1964-1967-ben Derkovits-ösztöndíjban részesült. 1966-ban és 1969-ben díjakat nyert a Stúdió tárlatain. - Expresszív, a festői eszközök kifejezőerejére épített képein főként a hazai táj, valamint csendéleti, enteriőr és figurális témák foglalkoztatják. Nagy gondot fordít a felületek megmunkálására, a képszerkezet színharmóniájának kialakítására.