A művész munkásságát bemutató publikációk:
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő. 1945-50 között a budapesti Képzőművészeti Főiskolán Szőnyi István, Elekfy Jenő, Barcsay Jenő, Krocsák Emil és Pór Bertalan tanítványa volt. 1951-től az Iparművészeti Főiskola tanársegédje Schubert Ernő textil főtanszakán, majd a belsőépítész szakon geometrika- és művészeti-anatómia tanár. Több európai országban járt tanulmányúton. A nyári művésztelepek szervezése és vezetése is feladata. Hincz Gyula főigazgatónál a színelmélet oktatását, Pogány Frigyes vezetése alatt a tipografika szakon pedig a grafikai szaktörténet-szakesztétikai tárgyat honosította meg. A ''80-as években a tanárképzés koncepciójának kialakításában vett részt. 1989-ben ment nyugdíjba. 1955-től több egyéni (Rákosligeti Műv. Ház, Kossuth Klub, Csepel Galéria, Kecskemét, stb.) bemutatón vett részt. Külföldön is kiállította munkáit (Moszkvai Biennále, stb.) Gulyás festészetében a konstruktív formajegyekből indulva teremti meg sajátos hangú, a népi motívumok világához közelítő stílusát, hallatlan derűt, érzelemgazdag atmoszférát teremtve. Kiváló akvarellista. (Baranyi Judit adatközlése nyomán, MÉ)
Magyar festők és grafikusok adattára
A főiskolán Szőnyi István és Pór Bertalan növendékeként tanult. 1950-ben rajztanári oklevelet kap és 1951 óta az Iparművészeti Főiskolán működik, mint alakrajz-tanár. Tanulmányúton a Szovjetunióban, Lengyelországban, Csehszlovákiában, Olasz- és Franciaországban járt. Csoportos kiállítások mellett egyénileg mutatkozott be Budapesten (1955, 1965, 1969) és Kecskeméten (1965). Szerepelt a Moszkvai Biennálén. - Friss szemléletű derűs hangú akvarellista. - Irod.: P.Sz.T.: Művész életrajzok. Bp. 1985.
Művészeti lexikon I-IV.
Festő, az Iparművészeti Főiskola oktatója. A Képzőművészeti Főiskolán 1945-től 1951-ig Szőnyi István és Pór Bertalan tanítványa volt. 1965-ben Kecskeméten rendeztek műveiből gyűjt. kiállítást. Különösen a színelméletek és az aranymetszés elméleti és alkalmazási lehetőségei foglalkoztatták.
Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek
Festő, grafikus. A főiskolán 1945-1951 között Szőnyi István és Pór Bertalan növendékeként tanult. 1951 óta az Iparművészeti Főiskola alakrajz-tanára. Európa számos országában járt tanulmányúton. Csoportos kiállítások mellett Budapesten (1955, 1965, 1968, 1969) és Kecskeméten (1965) mutatkozott be egyéni kollekciókkal. - Festészetére a francia konstruktivizmus, és a népművészet színvilága gyakorolt maradandó hatást, ez az elképzelés jut szóhoz murális munkáiban is. Friss szemléletű, derűs hangú akvarellista.