A művész munkásságát bemutató publikációk:
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő és grafikus. A budapesti Iparrajziskolában Basilides Sándor, a Képzőművészeti Főiskolán pedig Rudnay Gyula volt a tanítómestere. Tanulmányúton járt több kelet- és nyugat-európai országban. 1947-től szerepelt kiállításokon. Művészetszemlélete, esztétikája a természeti valóság tiszteletéből fakad. Munkáinak többsége tájkép. Festői egyénisége árnyalt, gazdag színkultúrájában nyilatkozik meg, melyre Szentiványi Lajos kolorizmusa hatott erősen. Rézkarcolással is foglalkozott, több vidéki városról, műemlékről készített színes lapokat. Művei fellelhetők a pécsi Janus Pannonius Képtárban. (MÉ, R. M.: Szabad Művészet, 1948)
Magyar festők és grafikusok adattára
Az Iparrajziskolában Basilides Sándor, a Képzőművészeti Főiskolán Rudnay Gyula volt a mestere. Tanulmányúton a Szovjetunióban, Ausztriában, Német- és Olaszországban járt. Első önálló bemutatója 1948-ban volt, legutóbb az újpesti Mini Galériában állított ki 1968-ban. - Művészetszemlélete, esztétikája természeti valóság tiszteletéből fakad. Alkotásainak többsége tájkép. Festői egyénisége árnyalt, gazdag színkultúrájában nyilatkozik meg, amelyre Szentiványi Lajos kolorizmusa hatott erősen. Rézkarcolással is foglalkozott, számos vidéki városról, műemlékről készített színes lapokat. - Irod.: P. Sz. T.: Művész életrajzok. Bp. 1985.
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve
Festő és grafikus. A bp.-i Iparrarjziskolában Basilides Sándor, a Képzőművészeti Főiskolán Rudnay Gyula volt a mestere. Tanulmányúton járt több európai országban. 1948-tól szerepelt különböző kiállításokon. Művészetszemlélete, esztétikája a természeti valóság tiszteletéből fakad. Alkotásainak többsége tájkép. Festői egyénisége árnyalt, gazdag színkultúrában nyilatkozik meg, amelyre Szentiványi Lajos kolorizmusa hatott erősen. Rézkarcolással is foglalkozott, számos vidéki városról és műemlékről készített színes lapokat. (MÉ)
Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek
Az Iparrajziskolában Basilides Sándor, a Képzőművészeti Főiskolán Rudnay Gyula volt a mestere. Tanulmányúton Ausztriában, Olasz- és Franciaországban és a Szovjetunióban járt. Első önálló tárlata 1948-ban volt a Művész Galériában, legutóbb Újpesten és Olaszországban (1968) állított ki. - A természeti valóság bűvöletében dolgozó alkotó, műveinek zöme tájkép és figurális kompozíció. Egyénisége árnyalt, gazdag színkultúrában nyilatkozik meg. Újabban rézkarcolással is foglalkozik, vidéki városokról, műemlékekről készít színes lapokat.