A művész munkásságát bemutató publikációk:
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő. A kecskeméti művésztelepen Harczi István festőművész növendéke volt. Tanulmányúton járt számos nyugat- és kelet-európai országban. Kecskeméten élt és dolgozott. Számos itthoni (Magyar Nemzeti Galéria, Szeged, Baja, Kiskunfélegyháza, Tiszakécske, Hatvan, Hódmezővásárhely, stb.) és külhoni (Bécs, Németország, Antwerpen) kiállításon szerepelt. 1948-ban, 1950-ben, 1952-ben, 1958-ban és 1964-ben a kecskeméti múzeumban rendezett sikeres tárlatot. Vérbeli tájképfestő. A klasszikus alföldi festészet legjobb hagyományait ötvözve egyéni festői hangot alakított ki. Számos művészeti díjjal és kitüntetéssel jutalmazták. Többek között 1987-ben Munkácsy-díjat kapott, majd a Munka Érdemrend arany fokozatával ismerték el munkásságát. Elnyerte a Bács-Kiskun megyei művészeti díjat, a Téli Tárlat I. díját. Alkotásai helyet kaptak a Magyar Nemzeti Galériában, a kecskeméti és a hódmezővásárhelyi múzeumokban. (ML, KM, Kiállítási Katalógus, H.I.: Műv. 1964/6, B.T.: Műv.: 1967/12, M.F.: Műv. 1971/2)
Magyar festők és grafikusok adattára
Hiába vonzódott a rajz, a festészet iránt gyermekkorában, környezete a paraszti életforma nem tette lehetővé számára a festői pályát. A világháború után önképzéssel és szigorú eltökéltséggel küzdötte föl magát kiállító művésszé. Számára az Alföld kimeríthetetlenül sok témát kínált, amelyeket föl is használt. Első önálló kiállítását 1957-ben rendezte a kecskeméti Katona József Múzeumban, amelyet számtalan önálló kiállítás követett. Vérbeli tájképfestő lett. A klasszikus alföldi festészet legjobb hagyományait ötvözve egyéni festői hangot alakított ki. A Munkácsy-díj mellett a Munka Érdemrend arany fokozatával ismerték el munkásságát. Elnyerte a Bács-Kiskun megyei Művészeti-díjat, a Téli Tárlat I. díját. A festészet mellett életét betöltő másik szenvedélye a műgyűjtés, gyűjteményét a Kecskeméti Bozsó Gyűjteményt szeretett városára hagyatékozta 1975-ben. - ÖLK
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve
Festő. 1945 után autodidakta módon kezdett festeni. Az alföldi festők hagyományait követi. Az Alföld kínálja számára a kimeríthetetlenül sok témát. Számtalan hazai és külföldi tárlaton szerepelt. 1948-ban, 1950-ben, 1952-ben, 1958-ban és 1964-ben a Kecskeméti Múzeumban rendezett kiállítást. Vérbeli tájképfestő. A klasszikus alföldi festészet legjobb hagyományait ötvözve egyéni festői hangot alakított ki. A Munkácsy-díj mellett a Munka Érdemrend arany fokozatával ismerték el munkásságát. Elnyerte a Bács-Kiskun megyei Művészeti díjat, a Téli Tárlat I. díját. (ML, Kiáll.Kat.)
Művészeti lexikon I-IV.
Festő. A felszabadulás után autodidakta módon kezdett festeni. Az alföldi festők hagyományait követi. 1948-ban, majd 1950-, 1952-, 1958-ban és 1964-ben a Kecskeméti Múzeumban rendezett kiállítást.
Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek
Autodidaktaként kezdett festeni a felszabadulás után. Eddig közel 50 egyéni kiállítása volt, legutóbb Kecskeméten (1979, 1981, 1984) és Budapesten (1983). Gyűjteményes anyagát 1960-ban a Fényes Adolf Teremben mutatta be. Bács-Kiskun megye művészeti díjának kitüntetettje. - A paraszti életforma jelenkori mozgástörvényeinek, s az alföldi táj szépségeinek romantikus ihletettségű, közvetlen, természetes hangú ábrázolója. Ismert műgyűjtő, kollekciójából Kecskeméten állandó múzeum nyílt.