Kategóriák

paypal

MPL_logo_miniPostaPont_logo_miniMOL_logo_mini

Óvja környezetét, kérjen újrahasznosított csomagolást!

Művész adatlap

Művész neve: Kovács Tamás Vilmos
Születési idő: 1951
Születési hely: Budapest
Alkotásainak száma: 1  db

A művész munkásságát bemutató publikációk:

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő és grafikus. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán Sarkantyu Simon tanítványa volt. Számos hazai és külföldi kiállításon vett részt. 1982-ben a békéscsabai Munkácsy Teremben és a budapesti Stúdió Galériában, 1984-ben Szegeden a Bartók Galériában és Gulácsy Teremben mutatta be műveit. Rendszeresen szerepel a Szegedi Nyári Tárlatokon, a hódmezővásárhelyi Őszi Tárlatokon, valamint szövetségi kiállításokon. Külföldön Ausztriában, Svájcban, Németországban, Hollandiában és az USA-ban szerepelt egyéni bemutatókon. Jellemzőek képein, rajzain az alakok személytelensége, a jelenetek jelentéktelensége. Nem egyedi esetekről és személyekről, hanem mindenki által átélhető és átélt korokról. Kisebb méretű, zárt, egyszerű komponálású tájképei is elidegenedett világot látnak. (Pogány Gábor adatközlése nyomán, MFGA)

Magyar festők és grafikusok adattára

1978-ban végezte tanulmányait a Képzőművészeti Főiskolán, ahol Sarkantyu Simon volt a mestere. Főiskolai tanulmányai után minden jelentős hazai kiállításon részt vett. 1982-ben Békéscsabán a Munkácsy Teremben, 1982-ben Budapesten a Stúdió Galériában, 1984-ben Szegeden a Bartók Galériában és ugyancsak Szegeden a Gulácsy-Teremben nyílt kiállítása. Külföldi csoportos kiállításokon is részt vett 1982-ben Nürnbergben, 1984-ben Havannában és 1984-ben Prágában. Jellemzőek képein, rajzain a figurák személytelensége, a jelentek konkrétság-nélkülisége, azok nem egy-egy egyedi esetről, egyedi személyről szólnak, hanem mindenki által átélhető, s átélt korról. - ÖLK

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve

Festő és grafikus. A bp.-i Képzőművészeti Főiskolán Sarkantyu Simon növendéke volt. Minden jelentős hazai kiállításon szerepelt. Prágában, Nürnbergben, Havannában voltak kiállításai. 1982-ben Békéscsabán a Munkácsy Teremben, 1982-ben a fővárosi Stúdió Galériában, 1984-ben Szegeden a Bartók Galériában és Gulácsy Teremben mutatta be műveit. Jellemzőek képein, rajzain a figurák személytelensége, a jelentek jelentéktelensége. Nem egyedi esetekről, személyekről, hanem mindenki által átélhető, és átélt korokról. (MFGA)

Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek

1978-ban végzett a Képzőművészeti Főiskolán. Utána számos csoportos kiállításon vett részt. 1982-ben a II. Nürnbergi Rajzbiennálén szerepelt. - Egyéni kiállítása nyílt 1982-ben Békéscsabán és a Stúdió Galériában. Művein a vidéki táj jelenik meg, s benne az ember, a festészet hagyományos (klasszikus) eszközeivel megörökítve.